Проект „E-VOICE – Глас за Европа„
Proposal ID: 101053506
Партньори:
-
- Община Газо, Италия
- ORASUL MIOVENI, Румъния
- АБЧО, България
- Асоциация Андалуски Фонд на Общините за Международна Солидарност, Испания
- Град Шибеник, Хърватска
- Асоциация на Градове и Региони за Устойчиво Управление на Ресурси, Белгия
- Асоциация на агенциите за местна демокрация (ALDA),Франция
- Провинция Падуа, Италия
Продължителност: 24 месеца (01.01.2023г. – 01.01.2025г.)
Бюджет: 134.640 Eвро
Финансиран: CERV-2021-CITIZENS-TOWN (Call for proposals for town-twinning and networks of towns)
E-Voice е проект, отразяващ въздействието на COVID-19 в 7 европейски държави: Италия, Румъния, България, Хърватия, Испания, Белгия и Франция, включващ 9 институции. Това е проект за институции, които искат да изградят устойчиви общности в цяла Европа за ерата след пандемията.
E-Voice е насочен към млади хора, организации на гражданското общество, образователни институции, местни власти и семейства.
Процесът на изграждане на демократични и устойчиви общества на бъдещето трябва да включва млади хора, чийто глас трябва да бъде чут. Участието на младите хора във вземането на решения за бъдещето на техните общности и на партньорите от ЕС не може да се осъществи, освен ако не бъдат премахнати пречките, които пандемията от COVID-19 създаде и влоши.
На база на идентифицираните 4 проблема – проблеми с психичното здраве, образователна бедност, нездравословни навици и безработица, партньорите искат да проучат най-добрите съществуващи практики, за да генерират списък с препоръки за партньорството. Работният план се състои от 7 международни срещи в партньорските страни, 6 национални дейности с местни партньори, състоящи се в сравнителни изследвания, събиране на най-добри практики, 6 пилотни действия, 6 местни събития за валоризация, комуникации и действия за разпространение в целия ЕС. Комуникацията и разпространението на проекта е подсилено от мрежите на партньорите и от ALDA и ACR+ и офисите Europe Direct. E-Voice разчита на асоциирани партньори, които подкрепят и подкрепят бенефициентите.
Проектът цели да привлече:
-
- 487 участници да присъстват на международните срещи
- 120 млади хора, включени в пилотните действия
- 40 експерти, участващи в изследването
- 80 участници в местните събития за валоризация
- 1 уебинар
- 1 видеоклип и 6 приложения за описание на социалните услуги на разположение на младежите
- 50 000 души, обхванати от комуникационните дейности, 100 институции, обхванати от разпространението, 2 500 индиректни участници.